Nová opatření od pondělí 22. listopaduNová opatření od pondělí 22. listopadu

Služby, ubytovací zařízení, restaurace a hospody, hromadné akce, svatby a pohřby:

Pro návštěvu restaurací či služeb či účast na hromadných akcích bude od pondělí nutný certifikát o dokončeném očkování či potvrzení o prodělání onemocnění v posledních 180 dnech. Antigenní ani PCR testy již k prokázání bezinfekčnosti stačit nebudou.

I nadále testy budou moci využívat jako doklad bezinfekčnosti mladí od 12 do 18 let či lidé, kteří se ze zdravotních důvodů očkovat nemohou. Lidé po první dávce vakcíny se budou muset prokazovat vedle průkazu o aplikaci první dávky také negativním PCR testem.

Děti do 12 let žádné potvrzení překládat dále nemusí.

PCR testy zdarma:

Lidé, kteří se nemohou ze zdravotních důvodů očkovat, a lidé po první dávce budou mít nárok na 5 PCR testů (platnost tři dny) měsíčně zdarma. Plně očkovaní lidé mají nárok na dva PCR testy zdarma za měsíc.

Doporučení:

Vyhýbat se hromadným akcím a místům s velkou koncentrací osob. Pokud se účastníte, chraňte se rouškami a respirátory, a to i venku.

Zaměstnavatelé by měli umožnit, pokud to charakter práce umožňuje, svým zaměstnancům home office, aby došlo k omezení kontaktů. V případě objevení příznaků onemocnění nechoďte mezi lidi, kontaktujte lékaře, dodržujte izolaci a pomozte s trasováním. Vyplňte samotrasovací formulář.

V případě zhoršení zdravotního stavu neprodleně vyhledejte lékaře.